-----

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilim Kurgu ve Fantastik Kurgu Kulübü, kısa adıyla yıldızBKFK 2009 senesinin kışında, havanın berrak olduğu bir gecede, şehrin oluşturduğu ışık kirliliğinin yıldızların görünmesini engelleyemediği, çevresindeki toprağı dönümler boyunca örten betona tezat oluştururcasına yeşil ağaçlarla yükselen tepenin üzerine yerleşmiş kampüsün tam ortasında ve doruğunda, tepenin geneline yayılmış akranı ve daha yaşlı, virane yapılardan tek ayakta duran, bitmeyecekmiş gibi uzanan koridoruyla eski taş kışla, yeni Fen-Edebiyat binasının çevrelediği bahçede, kilometrelerce uzağa gittiğine inanılan dehlizlerin zincire vurulmuş girişinin hemen yanında, mekanın kadim sahipleri köpekler ve kargaların şahitliğinde kuruldu. Ve o zamandan beri canlılığını sürdürmekte, gizemlerini kendisine tecessüs ile gelen herkesle paylaşmaktadır.


-----

Kulüp Kart ve Kutu Oyunları

Oyun İsmi Oyuncu Sayısı Açıklama
Magic: The Gathering 2 - 6 Yeni başlayanlar ya da destesi olmayanlar için kulüpte daima birkaç deste mevcut.
Bang! 3 - 8 Spaghetti Western temalı bir kart oyunu.
Kurt Adam 4 - 8 "Hikayemiz 17. Yy’da Avrupa’da geçiyor. Kurtadamlar ciddi bir tehdit oluşturmuş, gitgide artan saldırılarıyla kasaba sakinlerine aman vermiyorlar. Tehlikenin büyüdüğünü gören insanlar organize olarak kurtadamlardan kurtulmayı amaçlamışlar. Her gece kasabada nöbet tutan oyuncular kurtadamların saldırılarına karşı koymaya çalışıyorlar, fakat bu sandıkları kadar kolay olmuyor. Kurtadamlar insanların içine sızdığı için kimin insan, kimin kurtadam olduğunu söylemek oldukça zor. Kimse kimseye güvenemiyor. Peki sen kime güveneceksin?"
Elemental 2 - 4 "Binlerce yıl önce doğadan edindikleri güçlerle olağanüstü şeyler yapabildiklerini farkeden kadim şamanlar, bu büyük güce tek başlarına sahip olmak istediler. Böylece tek bir şaman kalana dek sürecek sonsuz bir savaş başladı. Bu savaşı sürdürecek yeteneğin ve cesaretin var mı ?"
Munchkin 4 - 8 Munchkinler için.
Munchkin Bites! 4 - 8 Gece yaşayan Munchkinler için.
Trivial Pursuit 2 - 36 Genel kültür bilgisine dayanan kutu oyunu.
D&D: Board Game 2 - 5 Pek oynanabilir olduğu söylenemez.

-----

Kulüp KitaplığıCopyright © 2012 - Tüm hakları saklıdır.
Tasarım - sociotabanidae@gmail.com