Bilgi için yıldızCON 2013 facebook etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cumatesi Oyunu 01

GM: Cem Bilici

Oyun İsmi: Redemption : Ancient Vengeance

Sistem: Vampire the Masquerade : Revised

Oyuncu Sayısı: 5 (Tercihen 2 bayan)

Oyun Seviyesi: Orta

Oyun Açıklaması:

2014 yılında, Sabbat, İstanbul'a büyük bir darbe vuruyor. Camarilla düzeni yıkılıyor, hemen hemen bütün Camarilla yandaşları öldürülüyor. Yapılan son saldırıdan önce kaçmayı başarmış birkaç Camarilla üyesi ve Anarch grubu, şehir sınırlarının dışında, karşılaştıkları ilk "unlife" sahibinin yanında sığınak buluyorlar. Kaçabilen Kindred içerisindeki "elder"lar, yüzyıllar boyu sarf ettikler çabanın meyvesi olan düzenin yıkılışını izlemeyi reddedip, güneşin doğuşunu izleyerek kendi sonlarini davet ederken, daha genc olanlar ise pes etmeyi korkakca buluyor.

Pes etmeyen Kindred, Camarilla ve Anarch arasindaki ayriliklari bir surelik bir kenara koymaya karar verip, ortak dusman olan Sabbat'a karsi birlesme karari aliyorlar, ve "Redemption" adli bir organizasyon kuruluyor. Masquerade'in kurdugu umursamaz ve huzurlu dunya, yerini bir korku egemenligi ve karanlik bir gelecege birakirken, Redemption organizasyonu, Sabbat'a karsi acik bir sekilde meydan okumaktan uzak da olsa, şanslarının hiçbir zaman daha fazla olmayacağını anlıyorlar ki, Redemption'ın en güvenilir 5 üyesi, düzeni geri sağlamak ve Sabbat'i devirmek için sinsice bir planı yürütmekle görevlendiriliyorlar.


Cumatesi Oyunu 02

GM: Alper Cengiz

Oyun İsmi: Diablo : Day After Destruction

Oyuncu Sayısı: 3-4 ( 4 daha iyi ama zorlama olmasın )

Oyun Seviyesi: Orta ( Tek bir ön şart : Diablo nedir bilinsin yeter )

Oyun Açıklaması:

Worldstone yok edildikten sonra bilinen üç farklı boyut birbirine girmiş durumdadır.Anlaşma artık bozulmuş,bilinen "Kıyamet Çanları" çalalı çok olmuştur."Işığın Lordu" müritleriyle ilgilenemeyecek kadar meşgul,Amazonlar asla terk etmedikleri adalarını kaybetmiş,büyücüler çoktan farklı boyutlara kaçmış,kalanlar Viz-Jaq'taar (Mage Slayer) Assassinleri tarafından avlanmaktadır.Druiler ve Barbarlar son kez bir araya gelip Son Direniş için toplandıysa da nafile."Günah Savaşları" ndan bu yana umutsuzluk hiç bu kadar keskin olmamıştı,ama belki de unutulmuş bir yol vardı? Cehennemin perdeleri ve cennetin ışıkları iftiharla takdim eder !


Cumatesi Oyunu 03

GM: Mert Günhan

Oyun İsmi: Arcana Investigations #3 - Laleli'de Bir Azize

Oyuncu Sayısı: 4

Oyun Seviyesi: Yüksek

Oyun Açıklaması:

"Laleli'de bir kadın öldürüldü. Kendi halinde yaşayan, İstanbul'un belki de son kalan gerçek sahiplerinden olan bir kadın.

Polis tarafından sabaha karşı Laleli'de direklere asılmış bir şekilde bulundu bu kadın, vücuduna bıçakla kazılmış semboller, kan ve gözyaşı ile kaplı bir anı bıraktı Laleli sakinlerinde.

Polis olayı çözemedi, çok çabalamadılar aslında, sonuçta Laleli'ye düşen fahişelerin sonu öyle ya da böyle vahşi olurdu.

Ana vatanı ve nereli olduğu bilinmeyen kadın morga kaldırıldı, dosya bir hafta sonra kapatıldı, fahişelerin bu dünyada kendilerine ait bir dosyalarının bile olmasına gerek yoktu.

Başka bir yerde olsaydı bu olay, nice binlercesi gibi üstü kapatılırdı, fakat benim şehrimde değil, benim şehrimde bir kadına zarar gelirse bunun bedelini ödersin, öyle ya da böyle."

NOT: Arcana Investigations interaktif, sistem olarak World of Darkness kullanan, “Paranormal Araştırma” temalı bir oyun dizisidir. Çeşitli etkinliklerde oynatılan oyunlar ile hikaye devam eder ve yeni oyuncularla etkileşime girer. Bu etkileşim hem internet üzerinden hem de gerçek hayatta gerçekleşir.

Genel amaç İstanbul ile ilgili şehir efsanelerini temel alarak hikayeler yaratıp bunları yazarak İstanbul’un çok keşfedilmemiş bir yönünü ortaya koymaktır.

Kurgusal bir karakter olan Arkana'nın ekseninde dönen olayların konu alındığı hikayede Arkana,İstanbul’un ilk ve tek paranormal dedektifidir ve en şaşırtıcı,garip davaları bile çekinmeden kabul eder, hatta bazen bunu karşılıksız yapar.

Daha fazla bilgi için Facebook sayfası;

https://www.facebook.com/Arcanainvestigations


Cumatesi Oyunu 04

GM: Sarp Kürkcü

Oyun İsmi: 96 Tez

Sistem: D20

Oyuncu Sayısı: 3

Oyun Seviyesi: Az Deneyimli

Oyun Açıklaması:

31 Ekim 1517... Martin Luther'in Wittenberg'de kilisenin kapısına "95 Tez" adlı çalışmasını çivilediği akşam. Önce Almanya'da, sonra da tüm Avrupa'da Latince'den başka dillere çevrilerek sistemleri kasıp kavuran bir metin.

Ama o gece daha fazlası vardı. O gece, Martin Luther'in bir grup öğrencisinin yapması gereken başka bir iş vardı. Çok az kişi biliyordu ne olduğunu, daha doğrusu ne kadar önemli olduğunu. Uzaktaymış gibi görünen varlıklarla başa baş mücadelenin görünmeyen yüzüydü. Yaptıkları, aslında tarihin sürecini tümüyle değiştirecekti.


Cumatesi Oyunu 05

GM: Sinan Sevim

Oyun İsmi: Into the Deep

Oyuncu Sayısı: 4-6

Oyun Seviyesi: Farketmez

Oyun Açıklaması:

Batıdaki ben büyük onix taşı kaynaklarına sahip olan madenci şehri Crystalcity ansızın beliren ateş devlerinin köye saldırısı köydeki yerli halkın ve madencilerin bir kısmının ölümüne neden olmuştu ancak daha önce kristallerin çıkarıldığı dağın içinde huzur içinde yaşayan devlerin saldırısına karşı köyün savunulmuş olmasına rağmen devleri huzursuz eden etkenin ortadan kaldırılması ve madenciler işlerinin başına geri dönmesi ve şehrin geçim kaynağının çıkarılmaya devam etmesi önemliydi ve bundan dolayı şehirdeki büyücü okulundan bu duruma el koyması istendi, bunun üzerine okul kendilerinden bir öğrencinin liderliğinde şehirdeki gönüllüleride bir araya toplayarak bu işi araştırması için göndermeye karar verdi.


Cumatesi Oyunu 06

GM: Kıvanç Belen

Oyun İsmi: Heroes : After the Apocalypse

Oyuncu Sayısı: 4

Oyun Seviyesi: Başlangıç

Oyun Açıklaması:

Claire Bennet'ın sıradan insanların sıradışı güçlere sahip olabileceğini tüm dünyaya gösterdikten sonra kıyamet kaçınılmazdı. Geçen gri yılların ardından 4 kişi bir araya gelebilmişti. Ve merak ettikleri tek şey dünyaya bunların kimin yaptığı idi ?

Yeni oyuncular tercihimdir.Heroes'un 4 sezonunu izlemiş olmanız gerekiyor.Oyun sistemini kendim yazıyorum. Test oyunu olacaktır. Yeni oyunculara itinayla sistemi anlatacağım hiç bir zorluk çekmeyeceksiniz.


Cumatesi Oyunu 07

GM: Doğa Arslan

Oyun İsmi: Warhammer40k Dark Heresy

Oyuncu Sayısı: 4

Oyun Seviyesi: Başlangıç

Oyun Açıklaması:

"We may be few, and our enemies many. Yet so long as there remains one of us still fighting, one who still rages in the name of justice and truth, then by the Allfather, the galaxy shall yet know hope."

- Ragnar Blackmane

Yillar once Calixis Sektor'unun en onemli ekonomik kaynaklarindan biri olan, buzullarla kapli maden gezegeni Sepheris Secundus'ta cok da onemli olmayan bir Chaos cult'i Inquisition tarafindan durdurulmustu. Ancak Inquisition karanlik ve soguk madenleri tam olarak temizleyememisti. Yillar sonra bir grup madencinin kesfettikleri belki de gezegenin sonu olacakti..


Cumatesi Oyunu 08

GM: Ahmet Sefa Şirin

Oyun İsmi: D&D Battleground

Oyuncu Sayısı: 16 Kişi (8 Takım)

Battleground Kuralları:

-Takımlar 2 kisiden olusacaktir
-karakterler 8 lvl olarak hazırlanacaktır
-İzin verilen kitaplarin icindeki tum classlar ve prestige classlar kullanilabilir
-Ability Scorelar icin toplamda 82 puan dagitilacaktir (min 8, max 18) racial bonuslar bu islemden sonra eklenecektir
-Herbir takımın toplamda 25.000 gpsi vardir
-Takımlar gplerini asagida aciklandigi sekilde istedikleri gibi harcamakta ozgurdurler
-izin verilen kitaplar haricinde herhangi bir kaynaktan faydalanilmasi yasaktir (race, class, feat, spell, item vb. kullanilamaz)
-karakter hazirlanirken kullanilan featler, special abilityler, spelller vb hangi kitapta hangi sayfada olduklari not edilmelidir
-wizard, cleric, druid, paladin gibi spell hazirlayan classlarin mac oncesi arenanin kutuphanesinde spell hazirlamak icin sinirli suresi olacaktir, oyuncularin onceden kendilerine liste hazirlamalari tavsiye edilir
-Arenaya familiar, animal companion, special mount vb. sokulamaz, arena icindeyken cagirilamaz
-Her caster classin arenaya girmeden once bir spell cast etme hakkı vardir eger kullanirsa gunluk spell slotundan dusulur
-Herbir mac oncesi takimlara karsi takımın "sadece class"ı bildirilecektir
-Arena turnuva usulu elemeli olarak yapilacaktir
-Takım arkadasi bulunmayan/gelmeyen oyunculara arena bir standart karakter temin edecektir
-Harcanabilen itemlar (potion, scroll, wand vb.)her mac oncesi ucretsiz olarak yenilenecektir (sadece karakter hazirlanirken satin alinmalari gerekmekte)
-Takım arkadaslarinin birbirlerine ve karakterlerine uygun alignment secmeleri gerekmektedir, clericlerin alignmentlarina uygun domainler secmesi gerekir (her oyuncu alignment secmek zorundadir)
-Arena ici kurallar oyun gunu bildirilecektir
-Oyuncularin baslama saatinden en an 2 saat once alanda bulunmalari rica edilir
-Arena acilis saati 13:00 olarak belirlenmistir, olasi degisiklikler oyunculara onceden bildirilmeye calisilacaktir
-Burada anlatilan kurallarin disina cikilmasi durumunda hakemler takimi/oyuncuyu arena disinda birakma hakkini sakli tutar

İzin Verilen Kitaplar
-Player's Handbook I, DM's Guide I, Complete Adventurer, Complete Arcana, Complete Divine, Complete Warrior

Item Klavuzu
-Her itemin ucreti tam olarak odenmelidir
-Magic item sadece weapon ve armor olarak satin alinabilir
-Her Magic item once masterwork costu odenerek alinmalidir
-Weapon ve armor ozellikleri +siz silahlara konulamaz (min +1 enchantment gerekir)
-spikelar shieldlarin ve armorlarin +larindan ve ozelliklerinden etkilenmez (farkli silah olarak dusunulup ucretlerinin ona gore belirlenmesi gerekir)
-Wondrous itemlar icinden sadece ability, skill, save, AC gibi numerik efektler verenler satin alinabilir(hakemler uygun gordukleri durumda item silmek yada degistirmek hakkina sahiptirler)
-Wand, scroll ve potion(poison) satin alinabilir (scrollar max 4. leveldan olabilirler, oyuncular scroll yazamazlar)
-Bunlarin haricinde item alinamaz

Yasaklanan/Düzenlenen Featler
-Tüm item creation featleri
-Leadership
-Eschew materials(component costu 1 gpden dusuk olan spelllerin componentlarini yeterince oldugu var sayilacaktir)
-Mounted combat ve turevleri
-Run
-Jack of all trades
-Double wand wielder(craft wand olmaksizin alinabilir)
-Obtain familiar
-Reckless wand wielder(craft wand olmaksizin alinabilir)
-Tactical feats

Yasaklanan Speller
-Animal messenger, summon swarm, gaseous form, leomund's tiny hut, mount, phantom steed, augury, air walk, divination, stone shape, plant growth, fly, diminish plant, meld into stone, reincarnate, prestidigitation, unseen servant, tenser's floating disc, detect thoughts, rope trick, spider climb, levitate, shrink item, leomund's secure shelter, train animal, easy climb, animate water , animate wood, animate fire, familiar pocket, corpse candle, enhance familiar, fortfy familiar, smoke ladder, animate rope, fire wings, dimension door, polymorph, golden barding, traveler's mount, omen of peril, revenance, beget bogun, wood wose, weather eye, bottle of smoke, phantom stag, augment familiar


Cumatesi Oyunu 09

GM: Orkun Öznergiz

Oyun İsmi: Xneo - Işık Ovası Zindanları

Oyun Seviyesi: Başlangıç

Oyuncu Sayısı: 4

Oyun Açıklaması:

Dünya, 2027'de bitim noktasına gelmişti. Ard arda gelen olaylar, nükleer savaş, gizli araştırmalar, ve daha nicesi bir araya gelince 3 tane ırk ortaya çıktı, bu hayatta kalım mücadelesinin içinde. Bu ırklar, Gen'ler, SOM'lar, Zed'ler; madde manipülesi yeteneğiyle Genler, kendine özel yeteneği olan ekipmanlara sahip SOM'lar, ve hayvanların gücünü kombine edip kullanan Zed'lerdir. Bu ırklardan belirli kişiler, Japonya'da meydana gelen cinayetlerle alakalı bir araştırma görevi alıyor. Tabi ki özel bir şirketten alındığı için bu görevde şirket başkanları güç gösterisi için işin içine fitne sokuyor..


Cumatesi Oyunu 10

GM: Oğuz Veli Yavaş

Oyun İsmi: We be Goblins!

Oyun Seviyesi: 1-2

Sistem: Pathfinder 

Oyun Açıklaması:

Pathfinder Society, ajanlarını, en büyük düşmanları olan Aspis Concortium'un kendisine karşı kurduğu komploları açığa çıkarmak adına Aspis Concortium'un merkezi üslerinden biri olan Cheliax'ın eski başkenti Westcrown'a yollar. Burada onlara bilgi sızdıracak birisinden bilgi alıp, Absalom'a geri döneceklerdir. Ancak Pathfinder Society, bu görevde ajanlarını ölüme gönderdiğinden haberdar olduğundan, onları Divination (Scrying büyüleri vs.) izleyip, başlarına kötü bir şey geldiğinde, onları kurtarmak adına 3 tane yetenekli Druid gönderme kararı alırlar. PC'ler Druidlerin gönderileceğini bilmez daha, Decemvirate'in kararıdır. Westcrown'a vardıklarında, bu kişi ile anlaşıldığı üzere Westcrown'un lağımlarında buluşurlar. Ancak ne yazık ki bu buluşma bir Aspis Concortium tuzağıdır, ve büyüsel bir tuzaktan dolayı PC'ler bilinçlerini kaybedip bayılırlar. PC'ler buradan Westcrown'daki Aspis Concortium merkezindeki bodrum katına taşınır. Aklı fikri hızlı yollardan zengin olup, güce varmaktan başka bir şeye çalışmayan büyücü, eline geçen bir artifacti denemek istemekteydi, ancak sonuçlarını bilmiyordu bildiği üzere, Tian Xia'dan gelen Havai Fişek ve Bomba yüklü bir gemi, Varisia açıklarında yakalanmıştı ve elindeki Thassilon büyüsü içeren ve sırrı açıklanamayan bu artifact'i oyuncular üzerinde kullanır, tabii ki bilinçleri kapalıyken gerçekleşir bu olay ve karakterler gözlerini açtıklarında, sanki insan hayatından hiç bir şey hatırlamıyorlardı, doğma büyüme birer goblinlerdi.


Pazar Oyunu 01

GM: Cem Bilici

Oyun İsmi: Redemption: A New Dusk

Sistem: Vampire the Masquerade : Revised

Oyuncu Sayısı: 5 (Tercihen 2 bayan)

Oyun Seviyesi: Orta

Oyun Açıklaması:

Sabbat düzeni yıkıldıktan sonra, Redemption grubu, İstanbul'daki düzeni tekrar kurmak için çabalıyor. Ortak düşmanın ortadan kaldırılmış olmasi ise, Camarilla ve Anarch gruplar arasındaki gerginliğin tekrar boy göstermesine sebep oluyor. Bir taraftan yıkılmış bir düzeni tekrar kurmaya çalışıp, diğer taraftan Camarilla ve Anarch grupları arasindaki çatışma varken, bir de üzerine eski bir dış düşman da ekleniyor.

Oyun Camarilla veya Anarch yanlısı, oyuncular tarafından seçilecek bir ekiple, biraz politika, biraz sosyal iletişim, biraz da dövüş içerecek.


Pazar Oyunu 02

GM: Uğurcan Ergün

Oyun İsmi: Enemy Unknown

Sistem: Gurps 4th Edition

Oyuncu Sayısı: 4

Oyun Seviyesi: Başlangıç / Orta

Oyun Açıklaması:

İnsanlık tarihi boyunca evrende yalnız olup olmadığını merak etmiştir. Ta ki 12 Mart 2015 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu Dünya dışı zeka belirtisi içeren bir mesaj alana dek. Bütün Dünya'yı merak ve heyecan kaplamışken saatler sonra Almanya'da Hamburg yakınlarına uzaydan bir nesne düşer. O ilçedeki bütün insanlar ortadan kaybolur ve oraya gönderilen ekiplerden haber alınamaz. Ortalığı kaplayan ani istila korkusuna rağmen takip eden aylarda Avrupa ve Doğu Asya'da bazı insanların durduk yere ortadan kaybolması dışında hiç bir şey olmaz. Bu zaman içerisinde bazı insanlar Almanya'daki olaydan sonra tehlikenin geçtiğini düşünürken devletler olası bir istilaya karşı hazırlık yapmaya başlarlar. Bu sırada büyük tartışmalardan sonra bölgeye Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nün gönderilmesine karar verilir.


Pazar Oyunu 03

GM: Candemir Özdemir

Oyun İsmi: Verba Infinitum: Düşler Sınavı

Sistem: Gurps 4th Edition

Oyuncu Sayısı: 3-4

Oyun Seviyesi: Farketmez

Oyun Açıklaması:

Mysadaille’in on parmağında on marifet büyücü akademisi Verba Infinitum’da yine bir ders döneminin sonu daha yaklaşıyor. Acemi sınıfı büyücüleri için bu, yaklaşan bir tatilin habercisi olurken, mezuniyet hakkı olan yetkin sınıfında bu yaklaşan gergin bir dönemin habercisi: Sınavlar.

Verba Infinitum’dan mezun olmak için 3 farklı kategoride yetkinlik sınavı verebilmek yeterli, ama tabi sınavların her biri birbirinden zor olunca mezun adayı büyücüler de akla karayı seçiyor. Hikayemizin kahramanları 4 arkadaş da birbirimize yardım ederiz umuduyla grup olarak girilebilen sınavlara kaydoluyor.

Ve sınavların ilk haftası Düşler Sınavı ile başlıyor. Bakalım kahramanlarımız bu sınavdan alınlarının akıyla çıkabilecek mi?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar, oyunumuz fantasy/medieval settingli bir dünyada PDQ sistemi ile oynatılmaktadır. Oyunda herkes büyücü olacaktır, ama bu dünyada büyücüler kırılgan, savaştan uzak duran büyücü standardına uymak zorunda değildir. Pekala kılıç kalkan gezen büyücülerimiz de mevcuttur.


Pazar Oyunu 04

GM: Çağlar Kalaycıoğlu

Oyun İsmi: CUBE (LARP)

Oyuncu Sayısı: 8

Oyun Açıklaması:

Altı yüzünün ortasında da birer kapı olan metalik bir kübün içinde uyandınız. Hafızanızı zorladığınızda, belli bir noktadan itibaren hiçbir şey hatırlamadığınızı farkettiniz. Kapıların başka küplere açıldığını görecek kadar bir ön araştırma yaptıktan sonra kafanızda en temel sorular ve vücudunuzu titreten korku hissi ile olduğunuz yere çöktünüz.

Buraya nasıl geldiniz?

Buradan nasıl çıkacaksınız?

Bu küpleri kim yaptı? Devlet mi? Zengin bir manyak mı? Yoksa uzaylılar mı?

Sizi izleyen veya duyan birileri var mı?

Açlık ve susuzluğunuzu dindirmeniz mümkün olacak mı?

ve acaba sizin durumunuzda başka insanlar var mı?


Pazar Oyunu 05

GM: Tolga Şahin

Oyun İsmi: Pathfinder Battleground

Oyuncu Sayısı: Limit yok

Oyun Seviyesi: Farketmez

Oyun Açıklaması:

- Battleground sırasında hakemlerin uygulamaları tartışmaya açık değildir. Hatalı olduklarını gördüğünüz durumlar için oyun sonrasında şikayette bulunabilirsiniz.
- Hazırlanan karakterler en geç 16 Mayıs Perşembe gününe kadar oguzvyavas@gmail.com 'a gönderilecektir. Düzeltilmesi gereken yerler tespit edilirse 17 Mayıs Cuma günü size geri dönüş yapılacaktır.
- Arena açılış saati 14:00 dır. katılımcıların en az 1 saat önce oyun alanında bulunmalıdırlar.
-Arena ici kurallar oyun gunu bildirilecektir
- Takımlar 3 kişiden oluşacaktır.
- Turnuva katılımcı sayısına göre elemeli veya lig yöntemi ile yapılacaktır.
- Alınan bütün büyü ve itemların kitap ve sayfa numaraları yanlarına yazılacaktır.
- Karakterler level 8 olarak hazırlancaktır.
- Karakterlerin HPsi hesaplanırken Hit Dicelar ful olarak alınacak, feat vb durumlardan aldıkları HP bonusları eklendikten sonra ortaya çıkan rakam tam olarak ikiye bölünecektir.
- Karakterler Con değerleri kadar eksiye düştüklerinde ölürler.
- Sadecek Core Rulebook ve Advance Players Guide kitapları kullanılacaktır.
- Sadece Core Rulebooktaki raceler kullanılacaktır.
-Katılımcılar Summoner class’ı hariç her classda karakter açabilecekler.
- Ability score lar için Core Rulebook un 16. Sayfasındaki tablo kullanılacak, Epic Fantasy yani 25 Point Buy yapılacaktır.
- Her takıma arenaya giriş öncesinde 1 turn lük bir hazırlanma süresi verilecektir.
-Karakterlerin her biri Core rulebook un 399. Sayfadaki tabloya göre 33000 gp ye sahip olacaktır. Takım içi gp alışverişi olmayacak ancak takım arkadaşınız için ekipman alıp arena öncesi size verilecek olan 1 turn lik hazırlanma süresinde verebileceksiniz.
- Arenaya familiar, animal companion, special mount sokulamaz ve arena içinde çağrılamaz.
- Arena düz bir zemin kabul edilecek ve zeminden dolayı herhangi bir -/+ almayacaklardır. Bu durum sadece Rangerların Favored Terrain(Plane) durumunda geçerli değildir. Rangerlar bu bonuslarını kullanabileceklerdir.
- Arenanın boyutu 20x20 olacaktır. Takımlar en sağ ve en soldaki sütunlardan birinden istediği yerleri seçip başlayacaklardır.
- Magical itemlar Core rulebook sayfa 468 deki tabloya göre hazırlanacaktır.
- Potionlar Core Rulebook sayfa 478 deki tabloya göre hazırlanacaktır.
- Wandlar Core Rulebook sayfa 496 daki tabloya göre hazırlanacaktır.
- Bunlar dışında hiçbir item satın alınamaz, büyü eklenemez, craft yapılamaz.
-Wondrous itemlar icinden sadece ability, skill, save, AC gibi numerik efektler verenler satin alinabilir(hakemler uygun gordukleri durumda item silmek yada degistirmek hakkina sahiptirler)
- Her karakter 2 Trait seçme hakkına sahiptir. Traitler ayrı kategorilerden birer tane olarak seçilecektir. (Kurallar dahilinde alınan featler ile traitleri arttırmak mümkündür.)
- Kalıcı etkiler (Permenant Effects), ölümler, magic itemlar* (potion, scroll, wand vb.) sadece iki takımın karşılaşma süresi boyunca geçerlidir ve her maç öncesi yenilecektir.
*Harcanabilecek itemların karakter yaratımında bir defa alınması yeterlidir.
- Arena iki boyutlu olarak düşünülecek, FLY vb durumlardaki gibi yerüstü veya yeraltını içeren büyü vb eylemlerin yapılması yasaktır.

Yasaklanan Büyüler;

Shrink Item
Polymorph
Dimension Door
Summon Swarm
Divination
Stone Shape

Yasaklanan Featler;

LeadershipPazar Oyunu 04

Hikâyenin Adı: Topkapı’dan Bandırma’ya

Anlatıcı: Burak Türköz / ANADOLU Hikâye Anlatıcıları

Sistem: CWoD Karışık

Kurgu: Classic World of Darkness

Oyuncu Sayısı: 5

İstenen Tecrübe: Orta

Oyun Süresi: 4-5 saat

Oyun Açıklaması:

Penceresiz odadaki sadece iki eşyadan birisi olan bir çalışma masasının başındaydı. Üzeri kağıtlarla ve dosyalarla kaplı olan masayı aydınlatan tek ışık kaynağı, hemen tepede asılı duran bir gaz lambasından ibaretti. Masanın başında oturan, ince bıyıklı, gözlüklü, zayıf yapılı adam, harıl harıl bir şekilde bir kağıda bir şeyler yazıyordu. Odanın kapısı, habersiz bir şekilde savrularak açıldı, içeri temiz yüzlü, genç bir çocuk girdi.
“Emin Bey! Emin Bey!”
Masanın başındaki adam, tedirgin bir şekilde başını kaldırdı.
“Ne var Yusuf? Böyle girilir mi içeri?”
Yusuf, derin derin nefes alıp ceketini çekiştirerek ütüne çekidüzen vermeye çalışırken yanakları utançtan mı yoksa koşturduğundan mı belli olmayan bir şekilde kızardı. Yarım dakika kadar nefeslendikten sonra pantolonunun cebinden bir kağıt parçasını çıkartıp masadaki adama uzattı.
“Bunu size İhsan Bey yolladı. Çok önemliymiş.”
Emin Bey, kağıdı hemen kapıp açtı. İçinde yazanları hızlı hızlı gözden geçirdi. Sonra gözleri faltaşı gibi açıldı, tekrar baştan okudu. Bembeyaz kesildiği, bu loş ışıkta bile belli oluyordu.
Birkaç saniye duraksadı, sonra kağıdı buruşturup Yusuf’a baktı.
“Hemen gidip Topkapılı’yı bul. Ona de ki, 15 Mayıs sabahı, Mustafa Kemal, Bandırma Vapuru’na giderken İngilizler ona yolda suikast düzenleyecekmiş. Allah’ını seviyorsa acele etsin.”
Yusuf, tedirgince başını salladıktan sonra geldiği hızla odadan ayrıldı.
Emin Bey, tedirgince sandalyesinde geriye yaslandı ve elinde buruşturduğu kağıt parçasına baktı. Daha dün gazeteci Hıfzı Bey de İngiliz askerlerince tutuklanmıştı. Son iki haftada dördüncü gazeteci etmişti bu. Daha da kötüsü, Ali Ekrem Bey de ortalardan kaybolmuştu. Direniş yanlısı herkes, ya ortadan kayboluyordu, ya da hapse atılıyordu.
Vatan için gerçekten de karanlık zamanlardı.

“A Storytelling Game of Sacrifice and Patriotism”

“Topkapı’dan Bandırma’ya”, ANADOLU Hikâye Anlatıcıları tarafından bir yılı aşkın süredir devam eden Gölge Oyunları bünyesindeki bir hikâye olup, Classic World of Darkness sisteminin kurallarıyla oynatılacaktır. Temel CWoD Storyteller System (d10) kurallarına aşina olunması tercih olunsa da, sistem ve kurgu bilgisi özet geçilecektir. Ayrıca bu oyundaki tüm olaylar ve karakterler, yaşayan bir dünyanın parçasıdır ve oyun sırasında gelişen olaylar daha sonra yazılacak olan oyun senaryolarını etkileyeceklerdir.


Copyright © 2012 - Tüm hakları saklıdır.
Tasarım - sociotabanidae@gmail.com